Prymicje ks. Darka

Rodzice i kapłani koncelebrujący zebrali się na plebani. Najpierw głęboko wzruszeni Rodzice udzielili synowi swojego błogosławieństwa. Potem Prymicjant otoczony ogromnym wieńcem niesionym przez dziewczynki ruszył w procesji do Ołtarza. Zebraliśmy się dość tłumnie, ledwo wystarczyło dla nas miejsca w prezbiterium.

Pierwszy raz sprawowana osobiście Msza św. Wszystko po raz pierwszy; nie tylko Darek był wzruszony. Kaznodzieją był ks. Piotr Gałas, rektor Seminarium Duchownego. Nawiązał do Ewangelii z roku A, do sceny ze wskrzeszenia Łazarza. Ewangelia ta, w kontekście choroby Darka, bardzo dotknęła naszych serc. Tak blisko nam do sióstr Łazarza w ich trosce i walce o brata. Z podobną im wiarą – prosimy za naszym Bratem. „Uwierzyć miłości” to także zobaczyć płacz Pana Jezusa, a w nim Jego ogromną miłość do swojego przyjaciela – i niepojętą miłość do człowieka. Z pewnością jest ona przy Darku.

A potem były słowa konsekracji i szeptem odmawiana przepiękna modlitwa kapłana przed komunią św. Po płynących z serca podziękowaniach – błogosławieństwo Prymicjanta. Każdy z nas z szacunkiem ucałował kapłańskie dłonie, które od wczoraj zyskały taką moc.

Błogosławieństwo PrymicjantaWpisuję się bardzo w motto Darka z jego obrazka prymicyjnego: „…abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie”.

obrazek

Ze Szczecina

Ks. Jarosław

1 thought on “Prymicje ks. Darka

  1. Kapłaństwo – to dar i tajemnica. Pisał o tym bł.Jan Paweł w 50. rocznicę swoich święceń.
    Taka 50-letnia perspektywa przed neoprezbiterem to szmat czasu. Zdawać by się mogło, że niewyobrażalny. Ale przecież kapłan jest „z ludu wzięty i dla ludu ustanowiony”, a x.Darek szczególnie obdarowany charyzmatem Św. Rodziny. Niech Bóg, który rozpoczął w nim dobre dzieło – sam go dokona.
    Z modlitwą – Andrzej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s